Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uciekający płyn chłodniczy 1.4 tsi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uciekający płyn chłodniczy 1.4 tsi

    Ja już też w domku , dzięki

  • #2
    Uciekający płyn chłodniczy 1.4 tsi

    Czy ktoś miał problem z uciekającym płynem chłodniczym?

    Już od ponad pol roku co jakis czas musze dolewać płynu,ostatnimi czasy wlewam dość duże ilości. Tydzień temu odebrałem auto z serwisu bo był wymieniany rozrząd (bez nastawnika-jeśli to ma jakieś znaczenie) i wczoraj zapaliła się kontrolka plynu chlodniczego (przez tydzień ubyło płynu ze stanu max-z takim wyjechałem z serwisu -zrobilem moze 150km) Przy wymianie rorządu powiedziałem by sprawdzili szczelnosc ukladu chlodzenia i niby jest ok.

    Ktoś wie co może być nie tak?

    Ktoś miał przypadek na forum ze po wymianie rozrzadu(z nastawnikiem) obajw wyciekającego plynu ustapil-ale to troche dziwne dla mnie-co ma rozrzad do plynu?
    Ktoś inny mówił o pompie wody,jeszcze inny o nieszczelnej chłodnicy i przecierających się przewodach gdzieś przy chldonicy.

    Oczywiście ASO nie wie co może być nie tak. Po wymianie rozrządu kazali przyjechać spowrotem jesli plynu znowui ubedzie...

    Jakieś sugestie?

    Komentarz


    • #3
      maciej10, zacznij od sprawdzenia czy gdzieś nie ma wycieku. moze jakiś wąż, połączenie, opaska itp gdzies sobie puszcza. moze byc tez chłodnica lub pompa wody. obejrzyj wszystko na zimnym i na cieppłym silniku bo moze byc tak ze cos puszcza jak sie rozgrzeje lub gdy jest zimne i się kurczy. może nagrzewnica. cięzko powiedzieć. zacznij od dokadnych obserwacji wszelkich mozliwych rzeczy które moga miec wyciek jak wspomniałem wyżej.
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        Ja miałem problem z wyciekami płynu odrazu po zakupie auta, prosiłem dwóch mechaników o diagnozę stwierdzili że przyczyną jest zbiorniczek wyrównawczy zatem wymieniłem go. Oczywiscie można się domyśleć że problem nie ustąpił i dałem auto do mechanika który jak się okazuje jest dobry w tym co robi. Stwierdził że mam gnijącą chłodnicę. Wymieniłem i juz jest po problemie. Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          kurde,ciezko bedzie-auto pod chmurka,brak kanalu...zobacze co da sie zrobi... jeszcze jedno-po odbiorze samochodu zauwarzylem ze jest mokre miejsce pod wlewem plynu do spryskiwacza-tam jest taki "pojemnik" i wchodzi do niego jakis wezyk od gory-zgaduje-to filtr paliwa?

          silnik tsi

          Komentarz


          • #6
            maciej10, jak nie masz kanalu to próbuj od góry zawsze jakieś dojście jest. jakies małe lusterko i latarka też się przydadzą. z tego co piszesz to wnioskuje ze to filtr paliwa
            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

            Auto Detailing: Dream Car Studio
            (znajdź również na fb)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez maciej10
              tam jest taki "pojemnik" i wchodzi do niego jakis wezyk od gory-zgaduje-to filtr paliwa?
              czarna puszka-pochłaniacz par paliwa.
              Zamieszczone przez maciej10
              zauwarzylem ze jest mokre miejsce pod wlewem plynu do spryskiwacza
              sprawdziłeś czy to była benzyna lub płyn do spryskiwacza :?:
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • #8
                bylo mokre zaraz po tym jak wyjechalem z serwisu-wczesniej tam mokro nie bylo-podejrzewam ze dolewali plynu i troche rozlali

                [ Dodano: Pią 21 Mar, 14 06:53 ]
                w koncu podjechalem do serwisu.zdiagnozowali ze leci z pompy wody. Wymiana na oryginalna 400zł.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X